A „Kék lagúna” című film cselekménye a tengeren és nagyobbrészt egy csodálatos szigeten játszódik, ám a jeleneteket valójában három helyszínen vették fel: Jamaica szigetén, Nanuya Levun – ami a Fidzsi-szigetekhez tartozó, magántulajdonban lévő sziget –, illetve Vanuatun, ahol a Champagne-öböl volt maga a kék lagúna. A hely azóta is turistaparadicsom.
Lagúna: a tenger homokszigetek vagy homokturzások által egészen vagy részben elzárt sekély vizű part menti öble. Lagúnáknak nevezik az atollok (korallzátonyokból felépülő, gyűrű alakú sziget vagy szigetcsoport) által körülzárt vízfelületet is.

Ile aux Cerfs Mauritius keleti partjánál elhelyezkedő – két km²-es parányi szigeten található a világ egyik legszebb strandja. Neve franciául „Szarvasok szigete”, ám efféle négylábúakat már nem találunk itt, de a paradicsomi környezet bőven kárpótol a hiányukért.







Rangiroa lagúna (Tahiti) – a Tuamotu-szigetcsoporthoz tartozó Francia-Polinéziai szigetcsoport 250 szigetből/homokpadból áll, melyek összterülete 170 km².
A mintegy 180 méter széles, ellipszis alakban körbefutó korallnyelv mintegy hatvan kilométer hosszú és húsz kilométer széles. Belül a csendesebb vizű lagúna, körbe a végtelen Csendes-óceán, szélcsendes időben is másfél-két méteres hullámokkal ostromolva kívülről az évezredek összepréselte, borotvaélesre cizellált korallzátonyt.
Egy másik világcsoda, amit, a „mosoly országa” Pileh lagúna – Phukettől délkeletre, a Malakka-szorosban fekszik a hat festői szigetből álló szigetcsoport. A szigetek partjai mentén található fehér homokos öblök, a kristálytiszta víz és az égbeszökő, több száz méteres mészkősziklák bolygónk egyik legszebb panorámáját kínálják az odalátogatóknak.
Forrás és még több kép itt található:
http://szepvilagunk.weebly.com/csodaacutes-termeacuteszet/kek-lagunak-buvoleteben
http://szepvilagunk.weebly.com/csodaacutes-termeacuteszet/kek-lagunak-buvoleteben